Koolitus

TSKK koolitajad:

Enne kui alustad KK või SK treeninguid tuleb kindlasti läbida kutsikate sotsialiseerimine, see tuleb kasuks sulle endale ja sinu  koerale.Õpite teineteist tundma erinevates olukordades ja õpid  ise õieti käituma ja koerale õigeid signaale andma kogenud treeneri juhendamisel. Käppa võivad proovida ka kõik kodukoerad ,et oma peremeestega paremini toime tulla.

Aleftina Petrova:Atesteeritud koolitaja :SK , KK individuaal- ja grupitreeningud, nr. +372 5276587

Kristiin Keernik: Atesteeritus koolitaja: KK grupi- ja individuaaltreeningud ja kutsikate sotsialiseerimine, linnatreeningud (aluseks BH linnaosa) nr. +372 56607131

Aire Allpere: Atesteeritud koolitaja : KK ja  SK individuaal ja grupitreeningud ja kutsikate          sotsialiseerimine, nr. +372 5270640

Ene Sikk: Päästekoerte treeningud info, nr. +372 5131516

Jekaterina Aljohhina: Zenja kaitsetrenni info nr: + 372 5680 9707

Ene Valdmann : Teus Tijsseling kaitsetrenni info nr: + 372 5621 4304

 

Loe rohkem meie koolitajatest:


screen-shot-2016-11-10-at-15-41-27Aleftina Petrova

FCI näitusekohtunik ja KK katsekohtunik.

Koertega tegelen 1978 aastast , 1979 aastal sooritasin oma koeraga esimese dressuurieksami. Olen hinnanud  kohtunikuna paljudel dressuurieksamitel ja võistlustel. 1985 aastast alustasin tööd instruktorina ALMVÜ teenistuskoerte klubis ja hiljem jätkasin klubi juhatajana . Viimased 20 aastat tegelen koerte dressuuri ja korrektsiooniga. Töötan palju probleemsete koertega. Peaaegu 30 aastat olen omanud ja kasvatanud  saksa lambakoeri, praegu oman kahte border kollit keda dresseerin.

Kristiin Keernik

 Kutsikate sotsialiseerimine ja edasijõudnutele KK treening. Ootab trenni ka  lihtsaid kodukoeri. Individuaal- kui grupitreeningud .Omab pikka kogemust saksa lambakoerte kasvatamisel ja koolitamisel. Täiendanud ennast paljudel seminaridel ja  oma koertega osalenud  erinevatel eksamitel/võistlustel.

Aire Allpereairepere_145_c_v

SK, KK, kutsikate sotsialiseerimine, kodukoerte põhikoolitus nii individuaalselt kui grupis. nr. +372 5270640

Olen läbinud EKL koolitajate ja katsekohtunike baaskursuse ning paljusid teisi koerte koolitusega seotud loenguid ja seminare. Täiendan ennast pidevalt ja jätkan õpingud.

Oma ida- euroopa lambakoer Vasjaga (sünd. 05.12.2009) harrastan sõnakuulelikkust kõrgeimas SK 3. astmes. Lisaks olen Vasjaga harrastanud ka kuulekuskoolitust KK-2 tasemel.

Samuti on mul teine ida-euroopa lambakoer Sidor (sünd.14.03.2015), kellega samuti treenime SK-d ja KK-d. Ka kaitse- ja jäljetreeningutega püüame koos Sidoriga jõudumööda tegeleda.

Väike lühitutvustus:

Nagu paljud teisedki “koerajad” inimesed, nii olen minagi olnud koertega seotud lapsepõlvest alates ja kasvanud koos emase ida-euroopa lambakoer Daraga, kes võeti perre samal kuul kui mina sündisin. Ilmselt olengi pärinud “koerapisiku” oma isalt, kes tegeles 70 – tel aktiivselt dressuuriga ja näitustega.

Enda esimese koera (tegelikult ikkagi ema oma) sain 10. aastaselt – musta suure segaverelise hundikoera Rembo. See koer on olnud tänini minu kõige tähtsam KOERADE KOER. Tema adekvaatse iseloomu, suurepärase käitumise ja kuulekuse tõttu sain loa ta kaasa võtta tolleaegsesse õpilasmalevasse. Ta käis mul bussijaamas (kodu ja bussijaama vahemaa oli 1 km läbi metsa) vastas ja saatis mind bussijaama, kui läksin hommikul kooli. Valvas jalgratast poe juures ja Pirita rannas minu asju. Päästis minu venna kiusajate käest. Ma ei mäleta, et ta oleks mul väga tihti rihmaastatud olnud. Intsidente juhtus mõned ainsad korrad…

Aja möödudes tuli meie peresse ja minu valdusesse veel palju erinevaid koeri – eesti hundikoeri ja sekka mõningaid teiseringi koeri, kes kõik on andnud oma panuse minu arusaamade kujunemisel koertesse ja sellega kaasnevasse.

Teadlikult ja aktiivselt hakkasin dressuuriga tegelema aastal 2004. Kleer, emane täisikasvanud pikakarvaline hundikoerast probleemne Metsakalmistu leidlaps ja segavereline hundikoerakutsikas Klaus – nendega sai alustatud kuulekuse, sõnakuulelikkuse ja ka agilityga. Klausiga jõudsime ka KK ja SK võistlustele. Meie esimene treener oli Kätlin Heinlaid ja sealt edasi Sirje Vets. Nemad avasid mulle põneva koerakoolituse maailma. Suur ja sügav kummardus neile.

Ja nii see läks…

Aastal 2010 varakevadel saabus meie perre Pihkvast taas üle aastate puhtatõuline ida-euroopa lambakoer Vasja. Paraku vajas 7. kuuselt kutsikas puusaoperatsiooni. Peale seda alustasin koolitaja otsinguid vigasele aga heade tööomadustega koerale. Otsingud viisid mind Inga Arro juurde kutsikate sotsialiseerimiskoolitusele ja tema kaudu sain kokku Alla Petrovaga, kes oli nõus koera enda juurde trenni võtma. Aitäh Inga!

Suur, suur tänu Allale, kes on olnud minu mentor teadlikul ja süstemaatilisel koerakoolituse ja koera treeneriks saamise teel ja on seda ka edaspidi!