TSKK koolitajad:
Enne kui alustad KK või SK treeninguid tuleb kindlasti läbida kutsikate sotsialiseerimine, see tuleb kasuks sulle endale ja sinu koerale.Õpite teineteist tundma erinevates olukordades ja õpid ise õieti käituma ja koerale õigeid signaale andma kogenud treeneri juhendamisel. Käppa võivad proovida ka kõik kodukoerad ,et oma peremeestega paremini toime tulla.
Aleftina Petrova:Atesteeritud koolitaja :SK , KK individuaal- ja grupitreeningud, nr. +372 5276587
Kristiin Keernik: Atesteeritud koolitaja: KK grupi- ja individuaaltreeningud ja kutsikate sotsialiseerimine, linnatreeningud (aluseks BH linnaosa) nr. +372 56607131
Aire Allpere: Atesteeritud koolitaja : KK ja SK individuaal ja grupitreeningud ja kutsikate sotsialiseerimine, nr. +372 5270640
Ene Sikk: Päästekoerte treeningud info, nr. +372 5131516
Jekaterina Aljohhina: Zenja kaitsetrenni info nr: + 372 5680 9707
Ene Valdmann : Teus Tijsseling kaitsetrenni info nr: + 372 5621 4304
Loe rohkem meie koolitajatest:
Aleftina Petrova
FCI näitusekohtunik ja KK katsekohtunik.
Koertega tegelen 1978 aastast , 1979 aastal sooritasin oma koeraga esimese dressuurieksami. Olen hinnanud kohtunikuna paljudel dressuurieksamitel ja võistlustel. 1985 aastast alustasin tööd instruktorina ALMVÜ teenistuskoerte klubis ja hiljem jätkasin klubi juhatajana.
Viimased 20 aastat tegelen koerte dressuuri ja korrektsiooniga. Töötan palju probleemsete koertega. Peaaegu 30 aastat olen omanud ja kasvatanud saksa lambakoeri, praegu oman kahte border kollit keda dresseerin.
Kristiin Keernik
Kristiini esimene koerakooli kogemus pärineb 1980-ndatest, treeneriks Evi Vahtrik.
Kristiini päris oma esimene saksa lambakoer sündis aastal 1989 ja sellest ajast on sakslased ka jäänud.
Südamelähedane on spordialaIGP (Internationale Gebrauchshunde Prüfungsordnung), mis on rahvusvaheline teenistuskoerte töökatse ja koosneb kolmest alast: jälg, kuulekus ja kaitse.
Aastast 2007 on Kristiin saksa lambakoerte kasvataja – kennel Characterhaus.
Oma kenneli kasvandikud vajasid kuulekuse koolitust ning olid ka Kristiini esimesed õpilased. Vaikselt tekkis huvilisi juurde ning koerakoolitusest sai mõnus hobi. Trennidesse ilmus koeri erinevatest tõugudest ja ka mittetõugudest. Kõik koerad peavad õppima hästi käituma.
Aastast 2017 on Kristiin Eesti Kennelliidu atesteeritud kuulekuskoolituse reener.
Koera koolitamine on elustiil ja areng ei ole lõppenud.Koolitaja peab olema kursismaailmas toimuvaga. Seepärast on seminaridel-koolitustel osalemine Kristiini elu loomulik osa. Traditsiooniks on saanud sõpruskonnaga iga-aastane IGP MMreis,kus tutvutakse viimase aasta n.ö. koerakoolituse trendidega, vaadatakse imelisi võistlussooritusi ja salvestatakse mälupilti maailma tase, kuhupoole püüelda.
Koera koolitamine on koeraomaniku vastutus oma pere lemmiku eest. See hakkab peale hetkest, kui kutsikas koju tuuakse ja lõppeb sõbrakese elutee lõpus. Igapäevaselt ja igailmaga! KVALITEETAEG!
Aire Allpere
SK, KK, kutsikate sotsialiseerimine, kodukoerte põhikoolitus nii individuaalselt kui grupis. nr. +372 5270640
Olen läbinud EKL koolitajate ja katsekohtunike baaskursuse ning paljusid teisi koerte koolitusega seotud loenguid ja seminare. Täiendan ennast pidevalt ja jätkan õpingud.
Oma ida- euroopa lambakoer Vasjaga (sünd. 05.12.2009) harrastan sõnakuulelikkust kõrgeimas SK 3. astmes. Lisaks olen Vasjaga harrastanud ka kuulekuskoolitust KK-2 tasemel.
Samuti on mul teine ida-euroopa lambakoer Sidor (sünd.14.03.2015), kellega samuti treenime SK-d ja KK-d. Ka kaitse- ja jäljetreeningutega püüame koos Sidoriga jõudumööda tegeleda.
Väike lühitutvustus:
Nagu paljud teisedki “koerajad” inimesed, nii olen minagi olnud koertega seotud lapsepõlvest alates ja kasvanud koos emase ida-euroopa lambakoer Daraga, kes võeti perre samal kuul kui mina sündisin. Ilmselt olengi pärinud “koerapisiku” oma isalt, kes tegeles 70 – tel aktiivselt dressuuriga ja näitustega.
Enda esimese koera (tegelikult ikkagi ema oma) sain 10. aastaselt – musta suure segaverelise hundikoera Rembo. See koer on olnud tänini minu kõige tähtsam KOERADE KOER. Tema adekvaatse iseloomu, suurepärase käitumise ja kuulekuse tõttu sain loa ta kaasa võtta tolleaegsesse õpilasmalevasse. Ta käis mul bussijaamas (kodu ja bussijaama vahemaa oli 1 km läbi metsa) vastas ja saatis mind bussijaama, kui läksin hommikul kooli. Valvas jalgratast poe juures ja Pirita rannas minu asju. Päästis minu venna kiusajate käest. Ma ei mäleta, et ta oleks mul väga tihti rihmaastatud olnud. Intsidente juhtus mõned ainsad korrad…
Aja möödudes tuli meie peresse ja minu valdusesse veel palju erinevaid koeri – eesti hundikoeri ja sekka mõningaid teiseringi koeri, kes kõik on andnud oma panuse minu arusaamade kujunemisel koertesse ja sellega kaasnevasse.
Teadlikult ja aktiivselt hakkasin dressuuriga tegelema aastal 2004. Kleer, emane täisikasvanud pikakarvaline hundikoerast probleemne Metsakalmistu leidlaps ja segavereline hundikoerakutsikas Klaus – nendega sai alustatud kuulekuse, sõnakuulelikkuse ja ka agilityga. Klausiga jõudsime ka KK ja SK võistlustele. Meie esimene treener oli Kätlin Heinlaid ja sealt edasi Sirje Vets. Nemad avasid mulle põneva koerakoolituse maailma. Suur ja sügav kummardus neile.
Ja nii see läks…
Aastal 2010 varakevadel saabus meie perre Pihkvast taas üle aastate puhtatõuline ida-euroopa lambakoer Vasja. Paraku vajas 7. kuuselt kutsikas puusaoperatsiooni. Peale seda alustasin koolitaja otsinguid vigasele aga heade tööomadustega koerale. Otsingud viisid mind Inga Arro juurde kutsikate sotsialiseerimiskoolitusele ja tema kaudu sain kokku Alla Petrovaga, kes oli nõus koera enda juurde trenni võtma. Aitäh Inga!
Suur, suur tänu Allale, kes on olnud minu mentor teadlikul ja süstemaatilisel koerakoolituse ja koera treeneriks saamise teel ja on seda ka edaspidi!